Monşarj (Servis/Yemek) Asansörü

Servis asansörleri, boyutları ve yapım şekli itibarıyla insanların giremeyeceği bir kabini olan sabit asansör tesisleridir. Otel, restaurant, kütüphane, villa vb. yerlerde yemek vs. taşımak için tasarlanmış olan servis asansörleri 50 kg dan 350 kg a kadar çeşitli taşıma kapasitesine sahiptir. Genelde giyotin kapılı olmasına rağmen arzu edildiğinde manuel tip veya otomatik kapılar da kullanılmaktadır.

Servis asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. Sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar.

Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz Servis asansörleri 40 Kg ’dan 250 Kg ’a kadar değişik Taşıma kapasitelere sahiptir.

Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler. Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.

Monşarj asansörleri, döşemede açılan boşluğun içine kurulan bir konstrüksiyon ile beraber tesis edilir.

Kapı sistemi yarım otomatik olabileceği gibi trafiği çok yoğun olan yerlerde otomatik kapı kullanılabilir. Kapılar elektrostatik boya veya krom-nikel kaplı seçilebilir.

Hemen Ara